کاردکس کالا چیست؟
10 مهر, 1400

کاردکس کالا چیست؟

کاردکس کالا

کاردکس کالا در انبار به صورتی است که  قابلیت ردیابی و کنترل تعدادی  و ریالی  هر قلم کالا را در هر بازه زمانی  و تاریخی که مسئول مربوطه نیاز دارد  گزارش می کند. نگهداری مقدار موجودی لحظه ای در کاردکس بسیار مهم است. و از فاکتورهای مهم ارزیابی عملکرد هر انبار است. مقادیر کاردکس‌کالا با مقادیر فیزیکی معمولا مطابقت داده خواهند شد. و عملیات انبارگردانی بر اساس این اطلاعات ثبت شده  اجرا می شود.

در تعریف دیگر کاردکس‌کالا فرمی است که برای هریک از کالاهای انبار تهیه می گردد. در این فرم تمامی تراکنشهایی که مرتبط با یک کالا  است مانند مقدار، مبلغ واحد، هزینه نهایی هر تراکنس  د ر هنگام ورود و در هنگام خروج آن کالا  و همچنین نمایش موجودی نهایی کالا یا همان مانده کالا بعد از ورود و خروج ثبت می گردد. در واقع تمامی اطلاعات از تراکنشهای کالای مورد نظر در فرم کاردکس‌کالا  می باشد.

قیمت تمام شده کالابر طبق یکی از روش های فایفو یا میانگین  در کاردکس ثبت میگردد.

کاردکس‌های کالا

دو نوع کاردکس  داریم

کاردکس تعدادی و کاردکس تعدادی- ریالی

 

کاردکس تعدادی

در کاردکس تعدادی ، کالا  از نظر تعداد ورود، تعداد خروج  و مانده مشخص می شود.

این کاردکس مخصوص  واحد انبار است.

کاردکس تعدادی- ریالی

در کاردکس تعدادی-ریالی علاوه بر  تعداد ورود خروج  کالا،  مانده ریالی  کالا ها هم نمایش داده می شود. این کاردکس مخصوص واحد مالی شرکت است.

در نرم افزار صدور فاکتور و مدیریت دخل و خرج آساناامکان استفاده از کاردکس‌کالا هم به صورت تعدادی و هم به صورت تعدادی- ریالی برای کاربران فراهم و در دسترس می باشد.

اشتراک گذاری در ::

نظر (2)

 1. حمیدرضا

  04 اسفند 1400 - 4:47 ب.ظ

  سلام بسیار ممنون

  • داریک سافت

   07 اسفند 1400 - 11:39 ق.ظ

   سپاس از توجه شما.

افزودن نظر شما