راهنمای ورود فاکتورها از سپند در سامانه مودیان نسخه ویژه پایانه های مسافربری

راهنمای ورود فاکتورها از سپند در سامانه مودیان نسخه ویژه پایانه های مسافربری

ورود فاکتورها از سپند در سامانه مودیان نسخه ویژه پایانه های مسافربری با تنها یک کلیک امکان پذیر است، پایانه های مسافربری بدون نیاز به ثبت فاکتورها به صورت جدا، میتوانند با استفاده از این امکان فاکتورهای خود را از سپند دریافت کنند. و  فاکتورهای خود را به کارپوشه خود در دارایی ارسال کنند.

ورود فاکتورها از سپند

ابتدا بر روی مدیریت صورتحساب ها و سپس ورود اطلاعات از سپند کلیک کنید. محدوده تاریخی که میخواهید فاکتورهای آن را از سپند دریافت کنید را درج کنید. در این مرحله ورود فاکتورها از سپند انجام شده و فاکتورهای دریافت شده نمایش داده میشود. قبل از ارسال فاکتورها به سامانه مودیان باید کالا/ خدمت ثبت شده در لیست کالا ها را  با سرویس دهنده همگام سازی کنید( مطابق ویدیوی آموزشی) .

همگام سازی کالا/ خدمت با سرویس دهنده پس از ورود فاکتورها از سپند

در این بخش به طور خودکار  خدمت با شناسه 2330001003112  ثبن شده است. عنوان “خدمات حمل و نقل اعم از بار و مسافر درون و برون شهری و بین المللی جاده ای”،می باشد. فقط باید مطابق ویدیو آموزشی این خدمت را با سرویس دهنده همگام سازی کنید.

نکته: در صورتی که کالا و خدمت جدید ثبت کردید، حتما باید همگام سازی کالاها با سرویس دهنده را جهت صدور و ارسال فاکتور برای آن کالا/خدمت انجام دهید.

ارسال فاکتورها به سامانه مودیان

بعد از ورود فاکتورها از سپند و انجام مراحل ذکر شده، از بخش مدیریت صورتحساب ها به بخش لیست صورت حساب ها مراجعه کنید و فاکتور یا فاکتورهای خود را با کلیک بر رو گزینه ارسال به سامانه مودیان ارسال کنید. توجه فرمایید شما میتوانید هم به صورت گروهی و هم به صورت جدا فاکتورها را به سامانه مودیان ارسال کنید.

نکته: بعد از ارسال فاکتور/ها به هر فاکتور ارسال شده، یک شماره مالیاتی 22 رقمی به طور خودکار اختصاص داده میشود. و دکمه استعلام نیز برای آن فاکتور/صورت حساب فعال میگردد. میتوان با کلیک بر آن، وضعیت صورت حساب را در کارپوشه مشاهده کرد.

ابطال فاکتورها

در صورتی که نیاز به ابطال فاکتور ثبت شده در کارپوشه داشتید باید وضعیت فاکتور را در کارپوشه بررسی کنید. حتما وضعیت فاکتور باید تایید شده باشد تا امکان ابطال برای فاکتور انجام شود. جهت دسترسی و جست و جوی سریع وضعیت فاکتورها، میتوانید از بخش فیلتر واقع در بالای صفحه لیست صورت حساب ها استفاده کنید. در این بخش باید وضعیت تراکنش کارمزد را بر روی تایید شده قرار دهید و بر روی جست و جو را کلیک کنید. پس از جست و جو، از دکمه ابطال در کنار صورت حساب/ فاکتور جهت ابطال فاکتور استفاده کنید.

 

ویدئو آموزشی ورود اطلاعات (فاکتورها) از  سپند در سامانه مودیان نسخه ویژه پایانه های مسافربری:

اشتراک گذاری در ::

افزودن نظر شما