مفاصا حساب
2 مرداد, 1400

مفاصا حساب

مفاصا حساب چیست؟

مفاصا حساب یک مفهوم عمومی است و در هر مبحثی که قراردادی در ان وجود داشته باشد. میتواند باشد. علاوه بر این هر شرکتی اعم از خصوصی یا دولتی  نیاز به شفاف سازی یا انجام تسویه حساب های مالیاتی دارد که مفاصا حساب در آن نقش مهمی دارد.

انواع مفاصا حساب

1: مفاصا‌حساب بیمه

به تسویه حساب با  سازمان بیمه تامین اجتماعی گفته میشود. که این تسویه حساب بر اساس ماده های 37 و 38 قانون تامین اجتماعی و مراحل دخواست تسویه  حساب بیمه انجام میشود.

2: مفاصا‌حساب مالیاتی

شرکت هایی که کد اقتصادی ندارند، اجازه فعالیت  قانونی ندارند ودر صورتی که اظهارنامه  مالیاتی  خود را به اداره دارایی تحویل ندهند، جرم مالیاتی مرتکب شده اند و اداره بیمه  میتواند پیگرد قانونی  را در دستور کار قرار دهد. و جرم هایی را برای متخلفین  در نظر بگیرد.

3: مفاصا‌حساب نقل و انتقال سهام

درصد اختصاص یافته برای نقل وانتقال  سهام  توسط اداره مالیات،4 درصد است. و برای صدور گواهی مفاصا حساب  باید صاحب سهام  مبلغ سهام را تصفیه کند.

4: مفاصا‌حساب  دارایی آپارتمان

همه آپارتمان ها در دسته پرداخت قانون مالیاتی کشور قرار میگیرند. و همه اسناد رهن و اجاره های ملک  باید توسط مالک به اداره مالیاتی تحویل داده شود و برای دریافت مفاصاحساب باید مبلغ مالیاتی تعیین شده آن تصفیه شود.

5: مفاصا‌حساب خودرو

یکی از بخش های عمده مالیاتی، مالیات خودرو میباشد که همه صاحبان خودروهای  باری سنگین  و نیمه سنگین، مسافربری و ماشین آلات  صنعتی  میتوانند برای گرفتن مفاصاحساب مالیاتی، درآمد خود را به اداره مالیات ارائه کنند. و زمانی که مالیات  مشخص و تصفیه شود میتوانند مفاصا حساب مالیاتی خود را دریافت کنند.

6: مفاصا‌حساب انواع ملک

برای همه رهن و اجاره های صورت گرفته در کشور مالیات تعیین میشود. افراد بعد از استعلام  مالیات و پرداخت آن میتوانند مفاصا حساب مالیاتی  ملک خود را دریافت کنند. معمولا مقدار درصدی که اداره دارایی برای املاک مشخص میکند با قیمت واقعی ان فرق دارد.

اشتراک گذاری در ::

افزودن نظر شما