شناسه کالا/خدمات در سامانه مودیان چیست؟

شناسه کالا/خدمات در سامانه مودیان چیست؟

شناسه کالا و خدمات:

شناسه کالا و خدمات یک کد متشکل از 13 رقم است. همه افرادی که بر طبق فراخوان های دارایی مشمول ارسال صورت حساب الکترونیکی خود هستند، حتما باید از این  شناسه 13 رقمی برای کالا و یا خدمات خود استفاده کنند. شناسه های کالا و خدمات به دو صورت عمومی و اختصاصی میباشد.

شناسه عمومی و اختصاصی کالا و خدمات:

شناسه عمومی:

اگر مودی نسبت به دریافت شناسه اختصاصی برای کالا و خدمات خود اقدام نکرده باشد. میتواند از  شناسه های عمومی  که سازمان امور مالیاتی  در آدرسی به نشانی
stuffid.tax.gov.ir  و به صورت اکسل منتشر کرده است استفاده کند. مودیان میتوانند شناسه عمومی مشابه  کالا و خدمات خود را انتخاب و هنگام ارسال صورتحساب، شرح دقیق کالا و یا خدمت خود را درج نمایند.

شناسه اختصاصی :

در صورتی که مودیان و یا فعالان اقتصادی  تولید کننده و یا وارد کننده  کالا باشند. باید حتما به سامانه  www.ntsw.ir مراجعه و نسبت به  دریافت شناسه اختصاصی خود اقدامات لازم را انجام دهند.

درصورتی که مودی به عنوان تولیدکننده و یا وارد کننده نباشد. باید به نفر قبلی واحد اقتصادی خود که از آن کالا و یا خدمات دریافت کرده است مراجعه کند. و از شناسه اختصاصی  مربوطه استفاده نماید. به طور مثال داروخانه ها که داروهایی که میفروشند یا تولید داخل است و یا وارد شده است. حتما باید شناسه اختصاصی را تولید کنند و وارد کننده دریافت کرده باشد. و کالا را با این شناسه تحویل داروخانه ها میدهد.

در حال حاضر نرم افزار صدور فاکتور و مدیریت دخل و خرج  آسانا در نسخه طلایی  امکان ارسال صورت حساب الکترونیکی به سامانه مودیان را با تنها چند کلیک ساده فراهم کرده است.

اشتراک گذاری در ::

افزودن نظر شما