شرایط و قوانین

شرایط مجوز محصولات داریک‌سافت

استفاده از محصولات داریک‌سافت ملزم به رعایت شرایطی است که پیش از شرح قوانین برخی از مفاهیم باید دقیق تعریف شوند.

مالک یا فروشنده: مالک یا صاحب امتیاز نرم‌افزارها، سرویس‌ها و هر نوع محتوای تولیدشده در شرکت داده‌افزاری رایانه یاران کوشا یا داریک‌سافت است که از این پس در این توافق‌نامه از عنوان “داریک‌سافت” استفاده می‌شود.
خریدار یا مشتری: خریدار شخص حقیقی یا حقوقی است که یک یا چند نسخه از محصولات داریک‌سافت را خریداری می‌کند که از این پس در این توافق‌نامه “مشتری” نامیده می‌شود.

شرایط مجوز: شرایط مجوز یک توافق‌نامه بین “داریک‌سافت” و مشتری است که از زمان خرید هر یک از محصولات داریک‌سافت تا زمان استفاده‌ی از آن توسط مشتری بین طرفین قرداد منعقد خواهد بود. خواهشمندیم که مفاد قرارداد را با دقت مطالعه فرمایید.
این توافق برای تمامی محصولات، خدمات یا محتوی تولیدشده توسط داریک‌سافت نظیر نرم‌افزار صدور فاکتور آسانا برقرار است. همچنین، این موضوع بر روی تمامی خدمات پس از فروش نظیر موارد زیر نیز صادق است:

به روز رسانی‌ها
کامل کننده‌ها
سرویس‌های اینترنتی
سرویس‌های پشتیبانی
پذیرفتن این توافق‌نامه، به این معنی است که شما کلیه‌ی شرایط خرید محصولات، سرویس‌ها و غیره داریک‌سافت را قبول کرده‌اید.

حوزه مجوز

خرید و استفاده از هر نرم‌افزاری ملزم به رعایت شرایط مجوز خاصی است. این توافق‌نامه حقوق مشتری برای استفاده از نرم‌افزار را تعریف می‌کند. مشتری فقط می‌تواند از این نرم‌افزار در مواردی که در این توافق‌نامه ذکر شده، استفاده کند.

مشتری نباید:

هرگونه نتایج تست‌های پایه‌ای نرم‌افزار را بدون تائیدیه کتبی شرکت به اشخاص حقیقی یا حقوقی شخص ثالث ارائه دهد.
در حوزه‌ی محدودیت‌های فنی نرم‌افزار کار کند.
از روش مهندسی معکوس، از کامپایل خارج کردن و یا جدا کردن نرم افزار، به جز در شرایطی که قانون مناسبی حتی با وجود این محدودیت‌ها اجازه دهد، استفاده کند.
قسمت‌های غیر رایگان نرم‌افزارها را برای دیگران پخش کند تا کپی کنند
قسمت‌های غیر رایگان نرم‌افزارها را اجاره، کرایه و یا قرض دهد.
قسمت‌های غیر رایگان نرم‌افزارها یا این توافق‌نامه را به شخص حقیقی یا حقوقی ثالثی انتقال دهد و یا از نرم‌افزار برای میزبانی سرویس‌های نرم‌افزاری تجاری دیگری استفاده کند.

شرایط و قوانین استفاده

کلیه حقوق مادی و معنوی نرم‌افزارها و نشان‌های تجاری آن برای داریک‌سافت محفوظ می‌باشد. هرگونه استفاده‌ی غیر مجاز از نام، مطالب و مستندات و منابع نرم‌افزار بدون مجوز کتبی داریک‌سافت غیر قانونی است. این امر، مطابق با قانون جرایم رایانه‌ای غیر مجاز تلقی شده و پیگرد قانونی دارد.

مجوز استفاده از نرم‌افزار، تنها برای استفاده‌ی یک مشتری و به نام آن می‌باشد که می‌تواند دارای شخصیت حقیقی یا حقوقی باشد. هر گونه کپی‌برداری و سعی در نفوذ به داده‌های نرم‌افزار، طبق قانون قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای غیر مجاز تلقی می‌شود. به علاوه، این عمل پیگرد قانونی دارد و شرایط پشتیبانی و خدمات پس از فروش نرم‌افزار را لغو خواهد نمود.

وظیفه‌ی حفظ و حراست از نرم‌افزار و قفل‌های آن صرفاً بر عهده‌ی مشتری خواهد بود. در صورت کپی‌برداری، استفاده غیر مجاز یا شکستن قفل نسخه‌ی تحت مالکیت، مشتری خود در قبال این امر مسئول می‌باشد. بعلاوه این امر طبق قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای غیر مجاز تلقی شده و پیگرد قانونی خواهد داشت. همچنین شرایط پشتیبانی و خدمات پس از فروش نرم‌افزار را نیز لغو خواهد نمود.

آرم‌ها و مارک‌های تجاری و خدماتی که در نرم‌افزار به نمایش درآمده، علائم تجاری ثبت‌شده یا ثبت‌نشده‌ی داریک‌سافت و دیگران می‌باشند. هیچ جزئی از محتوای نرم‌افزار را نمی‌توان تحت عناوین صدور اجازه یا حق ضمنی و تلویحی یا عدم امکان انکار پس از قبول و غیره جهت استفاده از علائم تجاری استفاده شده در نرم‌افزار، بدون اجازه‌ی کتبی صاحبان علائم، تعبیر یا تفسیر کرد. استفاده‌ از علائم تجاری یا هرگونه محتوای دیگر موجود در نرم‌افزار اکیداً ممنوع است، مگر آنچه در این متن مقرر یا تصریح شده باشد.

خرید نرم افزار

داریک‌سافت در نرم‌افزارهای تولیدشده امکان ایجاد نام مشتری و رمز جهت دسترسی مشتریان را فراهم نموده است. در صورتی که مشتری رمز ورود به برنامه را فراموش کند، می‌تواند از فرم ورود نرم‌افزار درخواست بازیابی رمز ورود را ثبت کند. رمز ورود به شماره موبایلی که مشتری هنگام خرید ثبت کرده است، ارسال می‌گردد. لذا مسئولیت حفاظت از داده‌ها، اطلاعات و رمز ورود نرم‌افزارها به عهده مشتری بوده و داریک سافت مسئولیتی در قبال دسترسی غیر مجاز افراد ثالث به نرم‌افزارهای مشتری را ندارد.

مشتری در هنگام خرید می‌بایست اطلاعات مالک نرم‌افزار (شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، تلفن همراه و ایمیل) را در فرم خرید وارد نماید. در صورتی که اطلاعات وارد‌شده مربوط به شخص ثالث باشد، انتقال مالکیت نرم‌افزار خریداری‌شده به مشتری با اطلاعات دیگری پس از خرید امکان پذیر نیست، حتی اگر استفاده‌کننده‌ی از نرم‌افزار باشد. لذا صحت درج اطلاعات وارده در فرم خرید نرم‌افزار به عهده‌ی مشتری می‌باشد.

پس از خرید نرم‌افزار، داریک‌سافت در وب سایت خود پنلی را با نام مشتری و رمز عبور انحصاری جهت دسترسی‌های بعدی به اطلاعات خرید یا درخواست پشتیبانی در اختیار مشتری قرار خواهد داد. مسئولیت حفاظت از دسترسی به این پنل و همچنین مسئولیت مشکلات ناشی از دسترسی غیر مجاز شخص ثالث به آن به عهده‌ی مشتری است

نسخه پشتیبان

امکان تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان از اطلاعات ثبت‌شده در نرم‌افزار وجود دارد و مشتری می‌تواند بعد از نصب مجدد نرم‌افزار یا در زمان از دست رفتن داده‌ها از آن استفاده کند. مسئولیت مستقیم حفظ و نگهداری اطلاعات موجود در نرم‌افزار (اطلاعات وارد شده توسط مشتری) بر عهده‌ی مشتری می‌باشد و داریک‌سافت هیچ‌گونه تعهدی در قبال این مسئله ندارد. از آنجایی‌که کپی‌های پشتیبان در سیستم‌های مدیریت اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردارند، داریک‌سافت در نرم‌افزارهای خود امکان ذخیره و بازیابی کلی اطلاعات را حتی بر بستر ذخیره‌سازهای ابری فراهم کرده است. لذا مشتری باید برنامه‌ای مدون جهت ایجاد پشتیبان از اطلاعات نرم‌افزار داشته باشد. بازیابی اطلاعات در اکثر مواقع برپایه‌ی این فایل‌های پشتیبان امکان‌پذیر است. توجه به چند نکته در تهیه این کپی‌ها ضروری است.

مداومت در انجام این کار بصورت روزانه، هفتگی و ماهانه. توجه کنید که در صورت بروز حادثه، میزان خسارت ناشی از حذف و بازیابی اطلاعات، بستگی مستقیم به نحوه و فاصله‌ی زمانی تهیه‌ی فایل پشتیبان دارد.
توصیه‌ی اکید داریک‌سافت به تهیه‌ی فایل پشتیبان‌های روزانه در پایان ساعت کاری و انتقال آنها بر روی سایر بسترهای ذخیره‌سازی است. با توجه به امکان بروز حوادث و بلایای طبیعی، ضروری است نسخ پشتیبان نرم‌افزار از محل فیزیکی سیستم خارج بوده و در محل امن دیگری نگهداری شوند. به همین منظور امکان ذخیره بر بستر رایانش ابری مگا آپلود فراهم‌ شده است

خدمات پس از فروش

کلیه‌ی محصولات ارائه شده توسط داریک‌سافت دارای هزینه‌ی پشتیبانی سالیانه بوده و حق استفاده‌ی از آنها به مشتری تا زمان اتمام دوره‌ی پشتیبانی محفوظ می‌باشد. مشتری جهت استفاده‌ی مجدد از امکانات نرم‌افزار و ورود اطلاعات به آن می‌بایست هر ساله هزینه‌های مربوطه را طبق اعلام داریک‌سافت در آن سال بپردازد و حق استفاده را تمدید نماید.
عدم پرداخت هزینه‌ی سالانه‌ی پشتیبانی نرم‌افزارهای موضوع قرارداد باعث قطع ارتباط داریک‌سافت با نرم‌افزار خریداری‌شده بوده و هرگونه مشکل پیش آمده ناشی از آن به عهده‌ی مشتری می‌باشد.

داریک‌سافت در طول زمان استفاده‌ی قانونی نرم‌افزار توسط مشتری موظف به ارائه‌ی خدمات پشتیبانی به وی یا نماینده‌ی معرفی شده می‌باشد. در حال حاضر ارائه‌ی پشتیبانی از طریق سیستم پشتیبانی (تیکتینگ) موجود در وب سایت داریک‌سافت مقدور می‌باشد و داریک‌سافت موظف است حداکثر طی 24 ساعت به درخواست مشتری که از این طریق ارائه شده است، پاسخ دهد. همچنین پشتیبانی تلفنی در ساعات کاری شرکت داریک‌سافت نیز ارائه می‌شود.

داریک‌سافت موظف است همیشه آخرین فایل نصب نرم‌افزارها را بر روی سایت خود در دسترس مشتری قرار دهد و همچنین اطلاعات مربوط به بروزرسانی نرم‌افزارها را از طریق کانال‌ های ارتباطی معرفی‌شده در وب سایت خود به اطلاع مشتری برساند. لذا با توجه به عدم ارائه‌ی نسخه‌ی نصبی خریداری شده‌ی اولیه بر روی حامل‌های ذخیره‌سازی به مشتری، داریک‌سافت مسئولیتی در قبال ارائه‌ی نسخه‌ پیشین نرم‌افزار به مشتری ندارد.
در حال حاضر کلیه‌ی افراد حقیقی و حقوقی معرفی‌شده در بخش همکاران فروش فقط دارای مجوز ارائه و فروش نرم‌افزارها می‌باشند و هیچ مجوزی برای ارائه‌ی خدمات پس از فروش یا پشتیبانی به مشتریان را ندارند، مگر اینکه طی تماس داریک‌سافت به مشتری معرفی شده باشند. لذا مسئولیت عواقب ناشی از مراجعه‌ی مشتری به هر کدام از این افراد و دریافت خدمات پشتیبانی از آنها به عهده‌ی مشتری می‌باشد.

قانون مرتبط

جمهوری اسلامی ایران: اگر شما این نرم‌افزار را در ایران دریافت کردید، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تعیین کننده‌ی شرح این توافق‌نامه است و به ادعاهای قانون‌گریزی، بدون در نظر گرفتن تضادهای اصول قانون، رسیدگی می‌کند. هرگونه مشکل ایجاد شده بین داریک‌سافت و مشتری که ناشی از خرید نرم‌افزار باشد می‌بایست برای داوری به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی استان مازندران ارجاع داده شود.
خارج از ایران: در صورتی که شما این نرم‌افزار را در کشور دیگری تهیه کنید، همچنان قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران بر آن جاری خواهد بود و شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان مازندران بعنوان داور در رسیدگی شکایات طرفین ذیصلاح خواهد بود.

بروزرسانی توافق‌نامه

داریک‌سافت می‌تواند با به‌روز کردن این توافق‌نامه در هر زمان، بندهای موجود را مورد تجدید نظر قرار دهد یا مواردی را کم یا زیاد کند و موظف است آن را به اطلاع مشتری برساند. مشتری مقید و متعهد به پذیرش تجدید نظرها بوده و لازم است پس از اخذ اطلاع از درج توافق‌نامه‌ی جدید در سایت، آن را مطالعه نماید تا از شرایط و الزامات جاری و لازم الاجرا در زمان حال مطلع شود