حسابداری آنلاین یا حسابداری ابری
10 اسفند, 1399

حسابداری آنلاین یا حسابداری ابری

مروری بر تاریخچه حسابداری ابری یا حسابداری آنلاین

حسابداری آنلاین یا ابری بستری را فراهم می‌کند که هرکسب‌وکار حقیقی/حقوقی با حداقل دانش کامپیوتری، بدون نیاز به خرید، نصب راه‌اندازی و نگهداری نرم‌افزارهای حسابداری، بتواند اسناد حسابداری خود را ثبت و در سرویس ابری در اکانت خود نگهداری کند. این سرویس سهولت، کارآمدی، کاهش هزینه، صرفه‌جویی در زمان، کاهش خطا و امنیت بیشتر را برای کسب‌وکارها به ارمغان خواهد آورد.

کسب‌وکارها برای مدیریت و کنترل امور اقتصادی به افرادی با دانش حسابداری نیاز دارند. در گذشته تمامی امور مربوط به حسابداری توسط حسابدار صورت می‌گرفت که مشکلات و ریسک‌های زیادی به همراه داشت. نظیر: وقت‌گیر بودن ثبت در دفاتر، هزینه ‌بر بودن از نظر نیروی انسانی و کاغذ و دفتر، احتمال بسیار زیاد اشتباه در ثبت، احتمال از بین رفتن دفاتر حسابداری (آتش‌سوزی و سرقت و غیره).

اما با رشد روز‌افزون علم کامپیوتر در دهه‌های اخیر، برای سهولت انجام امور حسابداری نرم‌افزار‌های حسابداری انلاین یا ابری توسعه یافتند. بسیاری از کسب‌وکار‌های حقیقی/حقوقی آفلاین درکشور و همچنین بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارهای کلان خواستار تسهیل امور حسابداری و کاهش هزینه‌های جانبی برای امور حسابداری هستند، به عبارت دیگر این دسته از کسب‌وکارها خواستار به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید و بهره‌گیری از مزایای سرویس ابری می‌باشند.

مزایا

امروزه با ظهور و پیشرفت روزافزون تکنولوژی ابر (Cloud)، اکثر کسب‌وکارها نیز تغییر گرایش داده و به استفاده از نرم‌افزارهای مبتنی بر ابر تمایل پیدا کردند، چرا که به‌جای خرید نسخه‌های نرم‌افزار، امکان اجاره نرم‌افزار برای آن‌ها فراهم شده است. یعنی دیگر نیازی به خرید، نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار نیست و فقط لازم است که کاربر/ صاحب کسب‌وکار در سایت مربوطه ثبت‌نام نموده و امور حسابداری خود را به صورت آنلاین انجام دهد. حتی برای ذخیره اطلاعات هم نیاز به هیچ سخت‌افزاری نیست، زیرا اطلاعات در سرور ابر نگهداری می‌شود.

از ویژگی‌های بارز حسابداری آنلاین یا ابری می‎‌توان به موارد زیر اشار کرد:

 1. دسترسی 24 ساعته از هر مکانی به دفاتر و گزارشات مالی خود
 2. کاهش هزینه‌های جانبی برای امور حسابداری
 3. عدم نیاز نصب و راه‌اندازی
 4. امنیت و محرمانگی اطلاعات
 5. ارزان و مقرون بصرفه
 6. بروزرسانی خودکار

معرفی نرم‌افزار حسابداری آنلاین داریک

حسابداری تحت وب و آنلاین داریک امکان دسترسی به اطلاعات و اسناد حسابداری، در هر زمان و هر مکانی برای صاحبان کسب و کار فراهم می کند. از ویژگی‌های نرم‌افزار حسابداری آنلاین داریک میتوان به قیمت مناسب، کاربری ساده و سریع، امنیت، دسترسی 24 ساعته به اطلاعات، سرعت و بسیاری دیگر از ویژگی‌های که سرویس‌های ابری دارند اشاره نمود.

مخاطبان نرم افزار حسابداری ابری داریک چه کسانی هستند؟

تمامی کسب‌وکارهای خرد کلان از هر صنفی می‌توانند برای انجام امور حسابداری کسب‌و‌کار خود از نرم‌افزار حسابداری آنلاین یا ابری داریک استفاده کنند. در صورتی که تصور می‌کنید در کنار امکاناتی که نرم افزار دارد نیاز به یک نرم افزار فروشگاهی و صدور فاکتور دارید، که عملیات دفتر داری و دخل و خرج کسب و کارتان را بدون نیاز به دانش حسابداری برایتان انجام دهد، می‌توانید نسخه های مختلف آسانا در این حوزه را بررسی و استفاده کنید.

در تصویر زیر می‌توانید محیط برنامه حسابداری آنلاین یا ابری داریک را مشاهده کنید.

نرم افزار حسابداری آنلاین یا ابری داریک

نرم افزار حسابداری آنلاین داریک برای تمامی کسب‎‌ و کارها

اگر شما یک حسابدار هستید و یا یک کسب و کار را اداره می‌کنید، می‌توانید در محیطی امن و ساده با رابط کاربری آسان، با نرم‌افزار حسابداری آنلاین داریک به امور حسابداری خود بپردازید و از امکانات نرم‌افزار حسابداری آنلاین یا ابری داریک استفاده کنید.

نرم افزار حسابداری داریک برای دفاتر پیشخوان

روزانه تعداد بسیار زیادی تراکنش‌ مالی مربوط به خدمات epishkhan.ir در دفاتر پیشخوان انجام می‌شود. با توجه به این که تعداد تراکنش‌ها بسیار زیاد است، ثبت دستی اسناد حسابداری از نظر هزینه و زمان مقرون به صرفه نیست.

داریک ابری روزانه و به صورت تجمیعی برای تراکنش های انجام شده از طریق PC POS در دفاتر پیشخوان اسناد حسابداری به تفکیک نوع خدمت، به طور اتوماتیک ثبت می کند و امکان تهیه گزارشات متنوع را برای کاربران فراهم می کند.

امکانات مهم نرم‌ افزار حسابداری آنلاین داریک

 1. داشبورد
 2. حسابداری
 3. تفصیل شناور
 4. دریافت و پرداخت
 5. انتقال وجه
 6. عملیات چک
 7. انبارداری
 8. خرید و فروش
 9. گزارشات پیشرفته
 10. رابط برنامه نویسی (API)
 11. کالا و خدمات
 12. ثبت سند اتوماتیک

و …

نرم‌افزار حسابداری آنلاین داریک

اشتراک گذاری در ::

افزودن نظر شما