حسابداری آنلاین و ابری و مزایای آن چیست؟
11 دی, 1400

حسابداری آنلاین و ابری و مزایای آن چیست؟

حسابداری آنلاین یا ابری :

حسابداری آنلاین یا ابری : با توجه به این که زمان زیادی از انتشار نرم‌افزارهای حسابداری نمیگذرد. با این حال استقبال از نرم افزارها‌ی حسابداری منتشر شده،  توسط شرکت ها، موسسه ها و حسابداران از بازخورد بالایی برخوردار بوده است. علت این امر هم بهتر شدن ارتباطات در بین بخش‌ها ، منظم شدن و یکپارچه شدن حساب ‌ها و در کل امور مالی می باشد. در حال حاضر نرم‌افزارهای حسابداری به دو دسته حسابداری انلاین/ ابری و یا نرم‌افزارهای حسابداری آفلاین  تقسیم می شوند.

 

حسابداری آنلاین یا ابری روشی مدرن و جدید می باشد. که به وسیله آن تنها با یک خط اینترنت و مرورگر  می توان از راه دور   هم به اطلاعات حسابداری واحد اقتصادی و یا مجموعه خود  دسترسی شد. و هم اقدامات لازم را در زمینه  حسابداری انجام داد.

به دلیل آن که این فعالیت ها تماما به صورت انلاین انجام می شود. نیاز به نصب  نرم‌افزار بر روی سیستم  وجود ندارد و نرم‌افزارهای حسابداری انلاین تحت وب فعالیت می کنند.

 مزایای سیستم های حسابداری‌آنلاین

1:دسترسی به اطلاعات مالی کسب وکار در هر زمان و مکان  از جمله مهم ترین مزایای سیستم های حسابداری است.

به طور مثال:  ممکن است مدیر یک مجموعه  بیشتر زمان خود را در سفرهای کاری بوده باشد. و زمان کمی را در  دفتر محل کار خود حضور داشته باشد در هر صورت این مزیت مهمی است که به کمک نرم افزار حسابداری انلاین میتوانید در هر زمان و مکانی  که مجهز به اینترنت باشد به اطلاعات مالی و حسابداری خود و مجموعه خود دسترسی داشته باشید.

2: حذف استفاده از کاغذ و رفع مشکل کمبود فضا

بایگانی پرونده های مالی  به دلیل  آن که باید ریز جزئیات اطلاعات  در آن ثبت شود و حجم بالای آن، یکی از بزرگترین مشکلات شرکت ها و موسسات است که استفاده از نرم افزار حسابداری آنلاین  جهت دسترسی سریع به تمامی اطلاعات ثبت شده تنها با یک جست وجوی ساده و کلیک صورت گرفته و جایگزین بسیار مناسبی برای حذف کاغذ ورفع مشکل کمبود فضا است.

3:رفع مشکلات نرم‌افزار بدون نیاز به نصب

اشتراک گذاری در ::

افزودن نظر شما