راهنمای ثبت کالا/ خدمات در سامانه مودیان نسخه ویژه پایانه های مسافربری

راهنمای ثبت کالا/ خدمات در سامانه مودیان نسخه ویژه پایانه های مسافربری

سامانه مودیان نسخه ویژه پایانه های مسافربری: ثبت کالا/خدمات

سامانه مودیان نسخه ویژه پایانه های مسافربری با امکان ثبت کالا/خدمات می‌باشد که، با تکمیل موارد زیر امکان پذیر است:

شرح تجاری کالا و خدمت: نام کالا یا خدمت خود را به طور کامل در این بخش درج کنید.

شناسه کالا/خدمت (داخلی):  شناسه یا همان کدی که، برای کالا/خدمت های مختلف خود در نظر گرفته اید. این کد کالا/ خدمت را در بخش مربوطه درج کنید. برای هر کالا/ خدمت یک شناسه متفاوت ثبت کنید.

شناسه کالا/ خدمت (اختصاصی)

شناسه کالا/ خدمت عمومی و اختصاصی به خصوصیاتی از کالا اشاره دارند. این خصوصات همانند، نام تجاری، مدل، نوع کالا، مشمول و یا غیر مشمول بودن از لحاظ ارزش افزوده می باشند. اشخاص حقیقی/حقوقی برای ثبت و صدور صورت حساب الکترونیکی، حتما باید این شناسه 13 رقمی را جهت صدور فاکتور دریافت کنند. در این نسخه، با کلیک بر روی گزینه شناسه کالا/خدمت (اختصاصی) مانند ویدئو آموزشی، می‌توانید شناسه عمومی کالا/خدمت مشابه خود را از لیست نمایش داده شده جست‌وجو و ثبت کنید. با فیلتر گزینه های مالیات، (مشمول یا غیر مشمول بودن کالا/خدمت) و انتخاب نوع، شناسه  کالا/خدمت خود را انتخاب کنید.

نکته: توجه فرمایید تنها مودیانی که به عنوان وارد کننده و یا تولید کننده کالا و یا خدمت هستند، می‌توانند از شناسه های اختصاصی استفاده کنند. این مودیان جهت ارسال صورت حساب های خود نیازمند دریافت کد اختصاصی برای کالا/خدمت هستند. این کدها نیز بعد از طی پروسه های مربوطه در این لیست نمایش داده شده است. در صورتی که جزو تولید کنندکان، وارد کنندکان و یا افرادی که از این اشخاص کالا و یا خدمت دریافت میکنند نباشید، باید از شناسه عمومی مشابه کالا و یا خدمت خود استفاده کنید.

همگام سازی با کالاهای سرویس دهنده

بعد از ثبت کالا/ خدمات و نمایش آن ها در لیست کالا ها،  جهت همگام سازی کالاها از گزینه همگام سازی  با کالاهای سرویس دهنده استفاده کنید.

ویدئو آموزشی ثبت کالا/خدمات در سامانه مودیان نسخه ویژه پایانه های مسافربری

اشتراک گذاری در ::

افزودن نظر شما