تغییر قیمت گروهی کالا و خدمات

تغییر قیمت گروهی کالا و خدمات

قیمت گذاری کالا

قیمت گذاری کالا یکی از مهم‎ترین موضوعاتی است که می‎تواند بر میزان موفقیت یک کسب و کار تاثیر داشته باشد. به همین دلیل یکی از اصلی ترین مباحث در دنیای فروش قیمت گذاری کالا است. برای تعیین قیمت کالا یا خدمات سیاست‌های مختلفی وجود دارد.

با توجه به مشکلات اقتصادی، تورم روز افزون، نوسان قیمت یا تغییر قیمت لحظه‌ای کالاها و خدمات، در صورتی که تعداد زیادی کالا در یک فروشگاه موجود باشد، نمیتوان هر بار قیمت تک تک کالاها را بصورت دستی تغییر داد و عملیات تغییر قیمت کالاها بسیار زمانبر می‎شود و امکان بروز خطا بسیار زیاد است.

امروزه اکثر کسب و کارهای برای اداره ی امور دفتری، مدیریت حساب ها و مشتریان‎، صدور فاکتور، انجام امور حسابداری و… از نرم‌افزارهای این حوزه کمک می‌گیرند. تعیین و تغییر قیمت کالا یا خدمت در نرم‌افزار می تواند بصورت دستی یا اتوماتیک انجام ‎شود.

تغییر قیمت کالا بصورت گروهی

این روزها با توجه به نوسان شدید قیمت کالاها، شاید مجبور شویم تا قیمت کالاها را بصورت روزانه یا حتی لحظه‌ای نیز تغییر دهیم. اگر بخواهیم قیمت هر یک از کالاها را بصورت جداگانه تغییر دهیم، انجام این عملیات کاری بسیار خسته کننده و زمانبر خواهد بود. سوال اینجاست که برای حل این مسئله چه راه حلی وجود دارد؟ بعضی از نرم‌افزارهای صدور فاکتور امکان تغییر قیمت گروهی کالا را فراهم کرده‌اند تا  این مشکل برطرف کنند. نرم افزار صدور فاکتور و مالی فروشگاهی آسانا یکی از بهترین نرم‌افزارها  در این حوزه  است که این امکان را به خوبی و به چند روش برای کاربران خود فراهم کرده است. با توجه این مشکل نیاز است تا در نرم افزار ها این امکان را داشته باشم که بتوانیم تغییر قیمت گروهی کالا را اعمال کنیم.

آیتم قیمت در  آسانا

اگر در زمانی بخواهید دسته‌ای از کالاهای خود تغییر قیمت دهید، عملیات ویرایش و تغییر قیمت و در نهایت ثبت تغییرات قیمت برای تک‌تک کالاها بسیار زمان بر خواهد بود. در آسانا می‌توانید به کمک بروزرسانی قیمت گروهی کالاها، تعدادی از کالاها را انتخاب نمایید و قیمت آنها را بر اساس مبلغ یا درصد افزایش یا کاهش دهید. جهت دسترسی به این بخش مسیر زیر را طی نمایید.

روش اول:

ریبون کالا و خدمات » کالا/خدمات » انتخاب کالاهای مورد نظر » بروزرسانی » تغییر قیمت گروهی

تغییر قیمت گروهی کالا در آسانا

بخش‌های مشخص شده در تصویر فوق به شرح زیر می‌باشد.

تغییر قیمت گروهی کالا و خدمات در آسانا

  1. ویرایش دستی، با فعال شدن این آیتم سایر بخش‌ها بجز ستون قیمت غیر فعال می‎شود. فقط کافیست قیمت جدید را وارد و دکمه Enter را بفشارید.
  2. نوع مقدار، تعیین میزان افزایش یا کاهش قیمت بر اساس درصد یا مبلغ
  3. نوع اثر، مقدار تعیین شده بر قیمت کالا افزایشی یا کاهشی باشد
  4. روند، در صورت انتخاب، مبالغ را بر اساس تعداد ارقام تعیین شده روند خواهد کرد
  5. مقدار، میزان مبلغ یا درصد تعیین شده بر اساس نوع مقدار
  6. اعمال، با فشردن یا کلیک بر روی این دکمه تغییرات بر روی کالاهای فهرست شده اعمال خواهد شد
  7. فهرست کالا و خدمات انتخاب شده

* در صورت اعمال تغییرات امکان بازگشت به مقادیر قبلی وجود نخواهد داشت. توصیه میشود قبل از شروع عملیات اصلاح گروهی قیمت‌ها یک فایل پشتیبان از اطلاعات خود تهیه نمایید.

روش دوم:

در صورتی که لیست اکسل کالاها را در اختیار داشته باشیم، می‌توانیم با تغییر قیمت کالاها در اکسل و ورود اقلام از طریق اکسل، قیمت‌های جدید را برای کالاها، بروز کنیم.

تغییر قیمت گروهی کالا در آسانا- ورود اقلام از اکسل

اشتراک گذاری در ::

افزودن نظر شما