چگونه فاکتورها را در آسانا از یک سیستم به سیستم دیگر انتقال دهیم؟
30 بهمن, 1399

چگونه فاکتورها را در آسانا از یک سیستم به سیستم دیگر انتقال دهیم؟

انتقال فاکتور فروش و خرید یا انتقال اطلاعات از یک سیستم به سیستم دیگر، یکی از مهم‌ترین قابلیت هایی است که یک نرم‌افزار صدور فاکتور می‌تواند داشته باشد. این ویژگی این امکان را به کاربر می‌دهد تا اطلاعات مالی خود که شامل فاکتور خرید و فاکتور فروش است، را از یک سیستم به سیستم دیگر براحتی منتقل کند.

ماژول انتقال فاکتورها (AieX)

یک ویژگی منحصر به فرد در نرم‌ افزار صدور فاکتور آسانا، ماژول AieX است. این ماژول می‌تواند از اسناد ثبت‌شده مانند فاکتور خرید، فاکتور فروش و برگه‌های دریافت و پرداخت  یک خروجی بگیرد. به کمک این افزونه می‌توانید انتقال فاکتور فروش و خرید ثبت‌شده از یک آسانا، را به اطلاعات ثبت‌شده در آسانا دیگر انجام دهید.

به بیان ساده تر یک کاربر در سیستم اول، تعدادی فاکتور و برگه‌های مرتبط با آن را ثبت کرده است. و فقط میخواهد فاکتورهای ثبت‌شده‎ی جدید را به سیستم دوم منتقل کند. به این منظور به جای تهیه فایل پشتیبان و بازیابی تمامی اطلاعات ثبت‌شده در سیستم، میتواند با استفاده از ماژول AieX، فقط فاکتورهای مورد نیاز را به سیستم دیگر منتقل کند. با انجام اینکار نتنها فاکتورهای انتخاب شده انتقال می یابد، بلکه تمامی برگه‌های دریافت و پرداخت مربوط به همان فاکتورها هم به سیستم جدید انتقال می‌یابند.

انتقال فاکتور فروش و خرید توسط ماژول AieX

جهت دسترسی به این بخش مسیر زیر را طی نمایید:

ریبون فاکتور -> فهرست فاکتورهای فروش ->  انتخاب فاکتورها -> ابزار -> خروجی فاکتورها به فایل AIEX

انتقال فاکتور خرید و فروش در نرم افزار صدور فاکتور آسانا

پس از انجام مراحل فوق برنامه فرم تعیین محل ذخیره فایل Aiex را نمایش خواهد. یک نام بصورت خودکار بر اساس تاریخ و ساعت نمایش داده خواهد شد. در صورت تایید نام و محل ذخیره‌سازی یک فایل با ساختار تصویر زیر ایجاد خواهد شد.

خروجی فایل AIEX در نرم افزار صدور فاکتور آسانا

می‌توانید فایل خروجی را به هر کامپیوتر دارای آسانا به همراه افزونه AIEX منتقل نمایید. “حتی اگر کالا و طرف حساب در نسخه مقصد تعریف نشده باشند، تمامی اطلاعات شناسایی و در صورت نیاز معرفی خواهند شد”. نکته‌ای که باید به آن دقت کنید آن است که در صورت موجود بودن شماره فاکتور در نسخه مقصد، شماره فاکتورهای تکراری وارد شده در بین علائم “**” نمایش داده خواند شد. به عنوان مثال شماره فاکتور بصورت “**1400**” خواهد بود.

برای ورود اطلاعات از فایل AIEX، همان مسیر تهیه خروجی را طی نمایید. فقط مرحله آخر گزینه “ورود فاکتورها از فایل AieX” را انتخاب نمایید.

ورود فایل AIEX در آسانا جهت انتقال فاکتور خرید و فروش

1- ابتدا فایل خروجی AIEX را انتخاب نمایید

2- فاکتورهایی را که می‌خواهید ورود اطلاعات آنها انجام شود را انتخاب نمایید

3- بر روی دکمه ورود اطلاعات کلیک نمایید

اشتراک گذاری در ::

افزودن نظر شما