صدور فاکتور و ارسال لینک پرداخت

صدور فاکتور و ارسال لینک پرداخت

چطور میتوانیم توسط درگاه پرداخت مبالغ را از مشتریان دریافت کنیم؟

لینک پرداخت، یک سرویس دریافت اینترنتی مبلغ از مشتریان است. این سرویس به صاحبان کسب و کار این امکان را می‌دهد تا در کنار سایر روش‌های دریافت، مبلغ دریافتی خود را به صورت آنلاین دریافت کنند.

لینک تُو پِی (Link2Pay) چیست؟

 لینک تُو پِی، راهکار بهینه‌ای است جهت دریافت مبالغ از مشتریان به صورت آنلاین، برای کسب و کار هایی که آنلاین نیستند. از مهم ترین ویژگی‌های لینک تُو پِی، میتوان به دریافت مطالبات آنلاین، تسریع در زمان دریافت پول و ارسال مبلغ تا سقف 50 میلیون تومان، اشاره کرد.

بر خلاف خیلی از سرویس های پرداخت آنلاین که مبلغ تراکنش ها را در حسابی نزد خود تجمیع می‌کنند و کاربر باید به صورت دستی درخواست تسویه حساب نماید، این سرویس با ایجاد درگاه مستقیم به نام کسب و کار، تراکنش‌های انجام شده را در اولین سیکل پرداخت شاپرک، در حساب یا حسابهای مشخص شده واریز خواهد کرد.

صدور فاکتور و دریافت لینک پرداخت

برای استفاده از سرویس این درگاه می‌بایست نرم‌افزار صدور فاکتور و مالی فروشگاهی آسانا را دانلود و نصب نمایید. قابلیت استفاده از لینک در این نرم افزار درون سازی شده است. این نرم افزار علاوه بر این امکان، می‌تواند سایر روشهای دریافت و پرداخت مبتنی بر فاکتور شما مانند: چک، نقد، کارت خوان و حواله را مدیریت کند.

سرویس لینک پرداخت در آسانا

در این سیستم، پس از ثبت  سفارش مشتری در نرم افزار،  از طریق پیامک لینکی برای طرف حساب (مشتری) ارسال می‌گردد. پس از کلیک بر روی لینک، صفحه‌ای حاوی فاکتور خرید و گزینه پرداخت ظاهر می‌گردد. مشتری می‌تواند فاکتور خود را بررسی نماید، در صورت تایید و تمایل می تواند از طریق گزینه پرداخت، صورت حساب خود را تسویه کند. پس از این عمل، پیامک تایید پرداخت فاکتور برای شما ارسال می گردد. با همگام سازی در برنامه آسانا ثبت برگه دریافت قطعی خواهد شد. جهت تعریف درگاه اینترنتی، ابتدا نیاز است که یک حساب کاربری برای خود در سایت Link2Pay.ir ایجاد نمایید. سپس با طی مسیر زیر در آسانا درگاه اینترنتی را تعریف نمایید.

ریبون اطلاعات پایه -> معرفی درگاه اینترنتی


بخش‌های مشخص شده در تصویر فوق به شرح زیر می‌باشد.

  1. عنوان: “درج نام عنوان (نام درگاه اینترنتی) الزامی می‌باشد”.
  2. نوع درگاه: دو نوع انتخاب برای این مورد وجود دارد. گزینه پیشنهادیLink2Pay.ir می‌باشد.
  3. وضعیت ارتباط: دو وضعیت Online و Disconnect وجود دارد. می‌توانید بر اساس ارتباط اینترنتی خود آن را انتخاب نمایید. در صورتی وضعیت Disconnect باشد، ارتباط اینترنتی چک نخواهد شد، و مبلغ پرداختی در برگه دریافت محاسبه خواهد شد.
  4. حساب بانک: حساب انتخاب شده در برگه دریافت به عنوان مقصد واریز مبلغ در نظر گرفته خواهد شد.
  5. رنگ: جهت شناسایی درگاه تعریف شده در هنگام صدور برگه دریافت.
  6. اعتبارسنجی: حساب کاربری ثبت نام شده در سرویس Link2Pay.ir.
  7. ثبت/افزودن: جهت ثبت تغییرات یا افزودن اطلاعات جدید.
  8. فهرست درگاه‌های اینترنتی معرفی شده
  9. ویرایش: ابتدا آیتم مورد نظر خود را از فهرست انتخاب نمایید. سپس بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا اطلاعات جهت اعمال تغییرات، در کادر بالای فهرست آماده گردد.
  10. حذف، برای حذف نیاز به انتخاب آیتم مورد نظر از فهرست می‌باشد. “آیتم حذف شده قابل بازگشت نمی‌باشد”

اشتراک گذاری در ::

افزودن نظر شما